Ветераните на Швеция победиха България с 4:1 в повторение на двубоя за бронза на Мондиал 1994. Мачът, който се игра пред повече от 4000 зрители в Йоребро, започна с минута мълчание в памет на починалите по-рано през годината легенди на двата тима Трифон Иванов и Клас Ингесон.

Огромни снимки на двамата бяха държани от Йордан Лечков и Емил Костадинов, докато плакатът на Ингесон носеше един от най-добрите му приятели Андерс Лимпар.

В крайна сметка, както и преди 22 години, скандинавският тим надделя, този път с 4:1. Двубоят се игра в две полувремена от по 30 минути. Единственият гол за България реализира Бончо Генчев, след като домакините набързо поведоха с 2:0.

Утре един срещу друг излизат "А" отборите на двете страни в световна квалификация.