Шампионът на България по плажен футбол МФК Спартак бе избран за отбор №1 на Варна за месец септември.

Играчите на Симеон Христов спечелиха всичките си срещи от Суперфинала в морската столица и триумфираха с трофея. Те получиха 9 от 9 гласа в допитването сред спортните журналисти. Титлата изпраща спартаковци за трета поредна година в Назаре, Португалия, където ще се проведе Шампионската лига по бийч сокър през 2019 година, пишат от Пресслужбата на клуба.

За спортист на месеца на Варна бе определена капитанката на националния ансамбъл по художествена гимнастика Симона Дянкова. Тя грабна световното злато на шампионата в София на обръч и спечели бронзов медал в многобоя със съотборничките си. Гимнастичката спечели и онлайн гласуването с 45,45%.

За №1 на варненското спортно училище бе избран боецът Теодор Христов, състезател на СК Боил. Той спечели сребро на световното първенство в Италия на 71 кг в стил К1.