Отборът на Септември /Симитли/ победи с 2:1 и елиминира Вихрен/Сандански/ в среща от първия предварителен кръг на турнира за купата на АФЛ.

Двубоят се игра на стадиона в село Крупник и бе много интересен защото и в двата отбора играха много юноши. Смилен Златанов откри от дузпа през първото полувреме.

Тя бе отсъдена от рефера Георги Иванов от Благоевград за нарушение срещу Кирил Георгиев. След почивката Петър Дъмбов изравни за отбора от Сандански.

Влезлият като резерва Смаил Креболиев вкара победния гол и донесе победата на Септември.

В следващият кръг отборът от Симитли ще гостува на Пирин /Гоце Делчев/. Отборът на Вихрен бе воден в този мач от временния наставник Панталей Маникатов, след като старши треньорът Стойко Найденов подаде оставка./БТА