Септември Симитли победи Ботев Ихтиман с 3:2 в контролна среща, която се игра на стадиона в Симитли.

Домакините откриха резултата първи с попадение на Борислав Хазуров, но Ботев отвърна с гол от дузпа на Влади Бахъров. В края на първото полувреме домакините съумяха да реализират бързи два гола след индивидуални грешки в отбраната на гостите от Ихтиман и резултатът набъбна до 3:1 като точни бяха Йоан Петров и Христо Младенов.

През втората част Ботев върна един гол, който беше реализиран от Кристиян Димитров в 83-ата минута на двубоя.

Наставникът на Ботев Валери Свиленов остана доволен от представянето на момчетата, след тежката тренировъчна програма преди старта на пролетния дял на първенството, като отчете и доброто представяне на младите момчета в тима, които получиха възможност да покажат възможностите си.

Следващата проверка на тима от Ихтиман е на 29 януари (сряда) срещу друг участник в Югозападната Трета лига в лицето на Чавдар Етрополе.