Септември Симитли победи Беласица  Петрич  у дома с 1:0. Срещата от 14–ия кръг за първенството на Югозападната Трета лига между двата отбора се игра снощи от 17.00 часа на осветление на обновения Градския стадион в Симитли. Тя бе и последна от междинния кръг и  донесе 3 точки на домакините, които бяха безспорно по-добрият отбор на терена.

Възпитаниците на националния селекционер за аматьори Иво Тренчев имаха предимство още през първото полувреме ,когато удариха и две греди.Въпреки сериозното си предимство те трябваше да чакат дълго за победния гол. А той дойде  три минути преди края и  увенча по-добрата игра на домакините с победа.

Антон Гущеров вкара невероятно попадение. Роденият в Петрич нападател се разписа срещу бившия си отбор.

Така Септември натрупа в актива си 3 точки и увеличи броя  им на 23. За Беласица това бе едва втора загуба в първенството. Очевидно по-дългата пауза без мачове дава отражение върху отбора на Николай Димитров - Джаич.