Националният отбор на България по плажен футбол загуби и втората си контролна среща от Румъния, която се игра в близкия до Констанца курорт Ефория Норд.

След 3:5 в първия мач възпитаниците на Симеон Христов отстъпиха с 4:5. Развръзката дойде в самия край на двубоя като домакините стигнаха до успеха с гол 9 секунди преди финалната сирена.

Отборът на Румъния поведе първи в резултата още в началните минути, след което Иван Мартинов изравни за България с хубав диагонален удар.

В края на втората част северните ни съседи вече имаха три гола аванс, след като нашите момчета не успяха да им се противопоставят добре в тези две третини. Както и вчера, когато в един момент обърнаха резултата от 0:2, така и днес плажните ни "лъвове" показаха страхотен характер. В рамките на 5 минути през последната третина те стигнаха до 3 гола, изравнявайки резултата на 4:4.

Първо Живко Парашкевов се разписа от фаул, после Цено Лозанов направи добавка отблизо, а накрая и Филип Филипов матира противниковия вратар. За съжаление на нашите обаче 9 секунди преди края съдиите отсъдиха фаул, който румънците реализираха, за да стигнат до крайното 5:4.

Двата спаринга бяха генерална репетиция за двата отбора преди финалите на Дивизия "Б" в ЕВРОлигата, които ще се играят в началото на септември в Сардиния, Италия.