В двубой от 6-ия кръг от Държавното първенство по футбол за жени сезон 2020-2021 г. ФК Риал Ковачевци посрещна отбора на ФК Енко Пловдив на стадион "Димитровец"  в с. Ковачевци.

Срещата започна с видимо подценяване на отбора от Пловдив, от страна на футболистките на Риал предвид убедителната победа с 9:0 в предишния кръг срещу тима на Левски Чепинци, за което бяха наказани.

Още в петата минута беше направен гол - подарък за момичетата от Пловдив като топката беше подадена на състезателка от Енко, която без проблем отбеляза гол на празна врата. Този гол мотивира отбора на Енко, който изгради барикади пред собствената си врата пред която се игра почти през целия мач, но за съжаление момичетата на Риал не успяха да реализират попадение.

В 77-ата минута от единствената контраатака пловдивчанки стигнаха до втори гол, с което финализираха и крайния резултат.

На 25. 10. 2020 г. в 7-ия кръг Риал Ковачевци гостува на ФК Пълдин Пловдив като срещата е от 14:00 часа.

Тимовете на НСА и Локомотив Пловдив продължават своя победен ход в първенството като в мачовете си от 6-ия кръг не допуснаха изненади.