В събота вечер се изигра последният кръг от Югозападната Трета лига. В него трябваше да стане ясно кой тим освен Велбъжд Кюстендил ще се сбогува с групата.

Ботев Ихтиман се нуждаеше от задължителен успех у дома над Спортист Своге, а при всякакъв друг развой тимът изпадаше независимо от развоя на другия мач, на другия претендент - Германея Сапарева баня, които гостуваше на Хебър в Брацигово.

Пазарджишкият тим прие сапаревци не у дома поради ремонт на стадиона в града.

В Ихтиман Ботев поведе през първата част с 2:0, но след почивката Спортист наниза два гола и се стигна до 2:2, в крайна сметка Лачов съумя да реализира победното попадение, което остави Ботев и за следващия сезон в групата.

Хебър завърши сезона с успех над Германея с 2:0 за престиж, след като тимът от Пазарджик беше си гарантирал участие в професионалния футбол няколко кръга преди края на битките.

4. Сливнишки герой Сливница - 58 т.
5. Миньор Перник - 58 т.