Втородивизионният Поморие отнесе играещия в Трета лига Черноморец 1919 (Бургас) с 5:0 в последната си контрола преди старта на първенството.

Първото полувреме беше равностойно, като двата отбора изтърваха по две добри положения. Пет минути преди края на първата част далечен удар на Бекир Расим изненада вратаря на "акулите" Борислав Тотев и топката се спря в мрежата.

След почивката двамата треньори направиха много промени. Наставникът на Черноморец Радостин Кишишев пусна момчета от школата, двама на проби, а някои не играха на позициите си.

След 55-ата минута от това се възползва отборът на Поморие, който вкара нови четири гола благодарение на Живко Хаджиев, Теодор Стефанов, Иван Янчев и Християн Казаков. За Черноморец най-доброто положение изтърва Иван Илиев./БТА