Вторият отбор на Пирин Благоевград победи Славия с 3:1 в мач от дублиращата група игран в Рилци.

Гостите от София успяха първи да открият резултата, след като още в седмата минута Себахтин Ахмед от далечно разстояние успя да препарира вратаря на домакините Ганев.

Преди попадението френският централен защитник на „белите” Стив Ренет контузи Якимов, който напусна с аркада на веждата. В средата на първата част Ренет направи дузпа, след като игра с ръка в наказателното си поле. 11-метровият наказателен удар бе пропилян от каращия проби в състава на Пирин Иван Площаков, който не успя да уцели вратата.

Изравнителното попадение за „орлетата” дойде в 37-та минута, след като Илиян Христов успя да вкара в мрежата на Стефано Кунчев. Три минути преди края на първото полувреме Площаков изведе Пирин напред с точен удар в наказателното поле.

Крайният резултат 3:1 бе оформен в 74-та минута от Тодор Симов след самостоятелен пробив.

Старши треньорът на Славия Асен Букарев разчиташе на петима футболисти от първия отбор. Кунчев, Ренет, Пенчев, Здравков и Иванов, докато колегата му от Пирин Стефан Гошев бе заложил на шестима играчи от представителния тим на благоевградчани.

Пирин: Генев, Дюлгеров, И.Михов, Искрев, Р.Михов, Христов, Кацимерски, Илиев, Якимов, Площаков и Симов.

Славия: Кунчев, Могилков, Ренет, Колетов, Пенчев, Мартинов, Здравков, Николов, Ахмед, Иванов и Гендлер