Пирин Благоевград победи с 3:2 Вихрен Сандански в поредна контрола и за двата отбора. Мачът се игра на базата в село Рилци.

Двубоят започна с бърза размяна на голове. Символичните домакините от Пирин поведоха с 1:0 още в първата минута чрез Веско Любомиров, но в четвъртата Вихрен изравни след автогол на Димитър Митев.

Две минути преди почивката отборът от Сандански поведе след гол на Александър Якимов, но равенството бе възстановено в 60-ата минута, когато точен за Пирин бе Кирил Брозанов. Победния трети гол за Пирин реализира Владислав Златинов в 76-ата минута.

За благоевградчани това бе втора поредна победа в контролите, докато за Вихрен това е втора поредна загуба. Пирин приключва с контролите в събота, когато среща македонския Саса Каменица./БТА