Днес се изиграха срещите от междинния 22-ри кръг в Югозападната Трета лига. Първите два отбора в класирането Хебър Пазарджик и Оборище Панагюрище записаха победи и продължават да се гонят.

Тимът на Николай Митов победи у дома Ботев Ихтиман с 4:0, но резултатът заблуждава. Домакините реализираха първите две попадения през първата част, а крайният резултат дойде с голове в последните 5 минути на двубоя.

След успеха Хебър е на върха в подреждането с актив от 56 точки.

Преследвачът Оборище спечели далеч от дома в Перник срещу Миньор с 1:0 и е втори с 50 точки. В дъното важна победа постигна Спортист Своге у дома над Вихрен Сандански с 2:0, но тимът остава предпоследен с актив от 15 точки. Последен е Велбъжд с едва 7.

В следващия кръг Хебър гостува на Чавдар в Етрополе, а Оборище е домакин на Германея Сапарева баня. Ботев Ихтиман има важно домакинство на Банско. Вихрен Сандански приема Миньор Перник в друг интересен двубой от кръга.