Днес се изиграха мачовете от 27-ия кръг на Югозападната Трета лига. Възелът на върха отново се завърза, след като Беласица Петрич и Кюстендил спечелиха мачовете си, Марек стигна до ремито, а Вихрен загуби именно от Кюстендил. Така първите 4 отбора в класирането са събрани в 6 точки.

Кюстендил победи Вихрен с 1:0 като гост, но санданчани остават лидер в класирането. С гол на Виктор Мицаков в 82-ата минута кюстендилци стигнаха до успеха. На два пъти игредите помогнаха на стража на Вихрен Радослав Ангелски след удари на Мартин Газиев в 72-ата минута и Атанас Пенков в 90-ата минута.

През първата чат на срещата по-добрият отбор на терена бе този на домакините, които не успяха да реализират чистите си голови положения след удари на Даниел Пехливанов, Васил Божинов и Димитър Макриев. Второто полувреме отборът на гостите бе по-добро за отбора на гостите, които играха по-нападателно и по-често се озоваваха пред вратата на Вихрен. Това им донесе и спечелването на трите точки.

В 82-ата минута Мартин Газиев от фаул озори вратаря на домакините Радослав Ангелски, който отби удара и в добавката стоящия наблизо Виктор Мицаков не сгреши за 0:1. Срещата бе ръководена на ниво от главния арбитър Георги Димитров.

Марек взе само точка при гостуването си на Чавдар Етрополе - 2:2 като това е второ равенство за дупничани, след това с Ботев Ихтиман. Беласица спечели отложения си мач през седмицата срещу Банско, а сега се справи и със Сливнишки герой Сливница като гост с 2:1.

Балкан Ботевград се разправи с Оборище Панагюрище с 8:1, а Пирин Разлог победи Ботев Ихтиман у дома с 4:2.