Българският младежки национал Станислав Шопов игра пълни 90 минути за втория отбор на Хееренвеен, който спечели с 1:0 при гостуването си на резервите на Спарта Ротердам в контролна среща. Мачът се игра на изкуствен терен в Ротердам, който не беше в най-доброто възможно състояние.

Първенството на дублиращите отбори стартира през втората седмица на септември и треньорите имат последни проверки, за да видят състоянието на резервите и играчите, завръщащи се след контузии.

Шопов игра на обичайната си позиция зад нападателя и опита много неща в креативен план, както и свърши много работа в защита. Негов удар в 73-ата минута от близо 18 метра бе избит с мъка в корнер от вратаря на домакините.

Единственото попадение в срещата вкара шведският нападател Бенжамен Нюгрен малко след началото на второто полувреме.

През изминалия уикенд пловдивчанинът записа и своя официален дебют за първия отбор, влизайки в края на мача с Валвайк, завършил 3:2.