Първият отбор на Спартак Пловдив загуби с 1:2 от Локомотив Пловдив U19 в първия си мач след 3-месечната принудителна пауза. Спарингът се състоя на градския стадион "Пловдив". Наставникът на "гладиаторите" Стефан Учиков не можеше да разчита на трима от основните си играчи - Любомир Цеков, Георги Стефанов и Николай Пърнаров.

И трите попадения паднаха през второто полувреме. В 64-ата минута Локомотив откри резултата с първия си точен удар. Защитник на "черно-белите" стреля от фаул от около 30 метра и топката влезе под плонжа на влезлия на смяна вратар Дани Вълов за 0:1.

В 83-ата минута "смърфовете" удвоиха преднината си след точно изпълнена дузпа, след като техен футболист бе съборен в наказателното поле.

Две минути преди края Кирил Георгиев фиксира окончателното 1:2 с диагонален удар.

От днес Спартак продължава подготовка на своята база в очакване на баража за Трета лига.