Отборът на Етър отстъпи на Спартак Пловдив с 0:1 в последната си контрола от подготвителния лагер. Мачът на "виолетовите" срещу "гладиаторите", които заедно с Несебър водят в класирането на Югоизточната Трета лига, се игра на стадион "Хаджи Димитър" в Сливен.

Играта през първата част бе равностойна и предимно в централната част, като само в 33-тата минута Мартин Величков спаси удар от 30 метра на съперника. Постепенно Етър се активизира и направи няколко много добри атаки, като хубав изстрел на Йоаким Карсела мина до гредата.

В игра след почивката влязоха всички футболисти на Етър от резервния списък. Спартак поведе в 55-ата минута, когато негов нападател се откъсна в наказателното поле и бе съборен, а последвалата дузпа бе реализирана от Георги Лазаров за 1:0.

"Болярите" създадоха още две-три добри положения, но удари на Ловре Кнежевич и Мартин Моран минаха отново до гредите. В последната минута юношата Георги Иванов отправи опасен удар, но вратарят на Спартак успя да спаси.