От гръцкия футболен клуб АЕК Атина изразиха недоволството си в социалните мрежи от съдийството на Георги Кабаков след загубата с 1:2 в дербито срещу Панатинайкос от четвъртия кръг на местния шампионат. Орбелин Пинеда изведе "жълто-черните" напред в 36-ата минута, но Панатинайкос стигна до обрат след две дузпи до края на първото полувреме.

"Бяха направени невероятни неща, за да бъде обърнат резултата", написаха от АЕК и посочиха основните си претенции към Кабаков. Според "жълто-черните" в ситуацията преди отсъждането на първата дузпа в 43-ата минута е имало изблъскване с две ръце от Андраж Шпорар срещу Ехсан Хаджисафи, след което топката се е ударила в ръката на левия защитник на АЕК, а нарушението за втория 11-метров наказателен удар за съперника в добавеното време на първата част пък е било извън наказателното поле.

От АЕК недоволстват и от показания жълт картон на Пинеда заради това, че той е танцувал от радост след отбелязания гол.

"Пинеда направи абсолютно същото срещу ПАС Янина, но тогава нямаше никакъв проблем. Никой не може да повярва какво точно направи съдията", пишат от АЕК.