Ботев Ихтиман се върна на победния път в Югозападната Трета лига като спечели домакинството си на Сливнишки герой Сливница с 2:1 в двубой от 3-ия кръг на първенството.

След неочакваното поражение от Германея в Сапарева баня в събота с 0:1, момчетата на Валери Свиленов надвиха сериозния съперник с голове на Ангел Лачов и Георги Георгиев - Гайдата в 65-ата минута на срещата. И двамата се присъединиха към тима на Ботев през лятото от тима на Хебър Пазарджик.

Тимът от Сливница се върна в двубоя с попадение в 70-ата минута чрез Йордан Попов, но силите им не стигнаха за нещо повече от двубоя.

Така след 3 изиграни двубоя Ботев дели 3-о - 7-о място с актив от 6 точки.

В следващия 4-ти кръг Ботев гостува на Септември Симитли на 25 август от 18:00 часа в Симитли. Сливнишки герой е домакин на Чавдар Етрополе.