Младият състав на Нефтохимик извоюва втора победа в контролните срещи от предсезонната си подготовка.

Въпреки, че тимът е съставен предимно от юноши, заради ограничените финансови възможности на клуба, „шейховете“ надделяха като гости над Карнобат с 3:0.

През първото полувреме двата тима не успяха да си отбележат гол, но ситуации не липсваха и пред двете врати.

"Шейховете" имаха възможност да поведат няколко пъти, но удари на Мартин Иванов и Живко Илиев не намериха целта.

След почивката старши-треньорът на Нефтохимик Николай Кръстев направи пълна смяна на състава. Пет минути по-късно Георги Бинев имаше добра възможност да отбележи, след центриране на Даниел Стоянов, но стреля в ръцете на вратаря на Карнобат.

Първото попадение за „шейховете“ дойде в 60-ата минута. За него се разписа младият нападател Живко Комелов, след асистенция на Даниел Стоянов. Малко след това Даниел Стоянов навлезе в дясната част на наказателното поле, но изпусна възможност да удвои резултата. Десет минути по-късно авансът на „шейховете“ се удвои.

При разбъркване в наказателното поле Георги Бинев преодоля защитата на домакините и отбеляза за 2:0. В 75-ата минута Живко Комелов пропусна да отбележи, след добро центриране на Даниел Стоянов, но веднага след това получи втора възможност и бе безпогрешен пред вратата на Карнобат.

До края на срещата резултатът остана непроменен макар че „шейховете“ останаха с човек по-малко в 80-ата минута, след като Даниел Стоянов получи червен картон за реплики към съдията.

В следващата проверка „шейховете“ ще гостуват на Балчик, на 15 юли (събота), от 18:00 ч.

Състав на Нефтохимик (първо полувреме): Атанас Гичев, Стоян Калев, Станислав Жеков, Иван Стоянов, Живко Илиев, Симеон Русев, Цветан Филипов, Мартин Иванов, Халибрям Кармаджъ, Ясен Тузаков, Виктор Янев