Отборът на Спарта Прага удари с 1:0 като гост Виктория Пилзен в голямото дерби от 15-ия кръг на чешката Фортуна лига. Единственият гол бе дело на Давид Павелка в 82-ата минута. Българският национал Мартин Минчев се появи като резерва за гостите в 74-ата минута на мястото на Ян Кухта.

Тимът на Виктория Пилзен нямаше загуба от началото на сезона и в общо 35 поредни мача в първенството.

През първото полувреме най-доброто положение пропусна Ярослав Зелени от Спарта. Неговият удар с глава беше спасен от Индрих Станек. След почивката отново Зелени не успя да даде преднина на гостите.

В 82-ата минута капитанът на столичани Павелка се оказа на точното място след центриране от корнер и насочи топката в мрежата. В добавеното време футболистите на Виктория поискаха дузпа, но след намесата на ВАР сигнал за наказателен удар не последва.