Локомотив Пловдив победи с 3:0 Миньор Перник в  контрола, играна в Самоков. Головете вкараха Петър Витанов (30), Кристиан Илич (43) и Кенан Муслимович (67).
Срещата започна с очакван натиск на "черно-белите", но Лукас Салинас, Георги Минчев и Петър Витанов от удобни позиции не успяха да открият резултата..
Логичното си случи в 30-ата минута и Локомотив поведе.  Центриране от корнер бе отклонено към задната греда, където "забравеният" Петър Витанов с безпощаден удар препарира стража на "чуковете" Алекс Георгиев.

В 43-ата минута "жълто-черните" сгрешиха при изнасянето на топката, Кристиан Илич открадна топката пред наказателното поле и се разписа с шут в горния десен ъгъл.

Играчите от Перник се опитаха да променят резултата в началото на второто полувреме, но Андреас Васев и Даниел Гогов направиха пропуски пред вратата на Илко Пиргов.

Бърза контраатака на Локомотив в 67-ата минута завърши с трети гол във вратата на Миньор. Вкара го резервата Кенан Муслимович, който получи удобна топка и с лекота оформи крайното 3:0.

ЛОКОМОТИВ ПЛОВДИВ - МИНЬОР ПЕРНИК 3:0

1:0 Витанов (30)