Левски победи дубъла на Шахтьор Донецк с 2:0 в мач от предсезонната подготовка на турска земя.

"Сините" контролираха срещата през по голямата част от времето и вкараха по един голл в двете полувремена.

В 20-та минута Фабио Лима си спечели дузпа. бразилецът се нагърби с изпълнението и вкара първия си гол след пристигането си.

След малко повече от час игра се стигна и до нов дебютен гол. Този път Хоакин Фернандес засече перфектно центриране от Марин Петков и прати топката в мрежата.

Повече попадения до края не паднаха и така Левски записа още един успех в контролите.

Следващата проверка за Левски е на 6-и февруари срещу казахстанския Кайсар.

startphoto.bg
28 снимки

В седмата минута Левски създаде много добро нападение. Йовов видя вляво спринтиралия Стивън Гаоте, който елиминира един бранител на юношите на "миньорите" и влезе в наказателното поле на Шахтьор. Гаоте опита пас към Стефанов, но Удот спря топката и преустанови опасността за българския тим. Две след това Любенов изведе пак вляво Гаоте, който се озова на стрелкова позиция, но ударът му не затрудни вратаря на украинските футболисти.

След чтвърт час игра Янович опита удар по диагонал, но топката премина покрай десния страничен стълб на вратата пазена от Андонов.

Пет минути по-късно "сините" получиха право да изпълнят дузпа, след нарушение срещу Фабио Лима. Потърпевшият застана зад топката и успя да реализира.

В 28-та минута украинският тим прати топката в мрежата, но попадението бе отменено поради засада.

В заключителните минути от първата част Илиян Стефанов усука лошо коляното си без контакт с противников футболист. След намесата на лекарския щаб за щастие се оказа, че травмата не е сериозна.

Шахтьор достигна до опасност 5 минути след началото на второто полувреме, но ударът с глава на Дамченко премина над напречанат греда.

В 61-а минута Марин Петков центрира от левия фланг, а в наказателното поле новото попълнение Хоакин Фернандес засече топката, с което ознаменва дебюта си с гол.

Пет минути преди края последователно Марин Петков и Асен Митков опитаха да вкарат и трети гол, но вратарят на Шахтьор се намеси и при двете ситуации.

Малко след това Фабио Лима също пробва нови два удра, но първият бе блкоиран, а при втория и гредата помогна на украинците.

LIVE Левски - Шахтьор Д (U19) 2:0

1:0 Фабио Лима 20'

2:0 Хоакин Фернандес 61'

Стартови състави:

ЛЕВСКИ: 99. Андонов, 77. Михалев, 50. Димитров, 4. Любенов, 15. Божилов, 20. Чандъров, 11. Ел Джемили, 14. Стефанов, 7. Лима, 31. Гаоте, 21. Йовов

ШАХТЬОР: 1. Кравец, 2. Дрозд, 3. Данковский, 4. Удод, 5. Халонский, 6. Лосенко, 7. Юшченко, 8. Янович, 9. Демченко, 10. Сметана, 11. Княжев