Бившият стрелец на Черно море Матиас Курьор не чака дълго преди да започне с късането на мрежи в Турция. Националът на Мартиника вкара дебютния си гол за Самсунспор при победата с 3:1 над Бандърмаспор в мач от 20-ия кръг на местния шампионат от второто ниво на турския футбол.

Това бе първият двубой, в който започва от първата минута. Освен попадението, Курьор удари две греди.

Срещата започна чудесно за домакините от Самсун. Още в 6-ата минута Чалик откри с техничен удар. Пет минути по-късно Овачъклъ изравни с глава след центриране от ъглов удар.

Второто полувреме стартира със силен натиск на Самсунспор. Гол обаче падна чак в 75-ата минута. Резервата Явуз получи пред наказателното поле от Йозтекин и с хубав удар изненада вратаря за 2:1.

В добавеното време Жужу изведе Курьор в пеналтерията и нападателят оформи крайното 3:1.