Фамаликао с Божидар Краев продължава с разочароващите си резултати в португалския шампионат. Възпитаниците на Жорже Силас претърпяха трета поредна загуба с 0:2 в домакинството си на Морейрензе от 17-ия кръг. Самият Краев започна като титуляр, но бе сменен на полувремето.

Автогол на Рициели даде аванс на Морейрензе в 24-ата минута, а Ян удвои в 45-ата минута.

Освен това домакините завършиха двубоя в намален състав, след като Жоната Роберт си изкара два жълти картона и напусна терена в 89-ата минута.

Така Фамаликао остава в зоната на изпадащите на 16-ата позиция с 14 точки. Морейрензе излезе на осмо място с 21 точки. Водач е Спортинг Лисабон с 42 точки и мач по-малко от преследвачите си Порто и Брага.