Илиан Илиев - младши започна като титуляр за Аполон Лимасол при победата с 4:2 у дома срещу Етникос Ахна в среща от първия кръг на кипърския шампионат.

Българинът се отличи с асистенция и бе заменен в 65-ата минута за сметка на Петър Джерин.

В 28-ата минута бившият играч на Черно море попаде за попадението на Закария Басел, при което резултатът бе изравнен за 1:1, след като преди това Мариос Илия бе дал аванс за гостите от дузпа в деветата минута. Питас изведе Аполон напред минута преди края на първата част, но чехът Зденек Фолпрехт изравни за 2:2 в 64-ата минута на двубоя.

Йоанис Питас се разписа отново, този път от дузпа в 81-ата минута, за да даде преднина за домакините. Пак той в последните секунди на срещата оформи хеттрика си и крайното 4:2.