Тежка загуба с 0:10 претърпя женският отбор на Етър у дома срещу Локомотив Стара Загора в 15-ия кръг на първенството.

Великотърновки имаха куп кадрови проблеми с контузени и болни състезателки, като имаха само две резерви за мача. Етър поиска заради това срещата да бъде отложена, но старозагорки не се съгласиха.

Гостите поведоха още в 1-ата минута, когато естонката Саманта Ууеда стреля от фаул и след рикошет в етърка топката влезе във вратата – 0:1. В 6-ата минута Мария Баска направи 0:2 след центриране от корнер и плътен шут във вратата на Мартина Илиева. Мария Баска в 19-ата минута от фаул прехвърли вратарката за 0:3. В 26-ата минута отново Мария Баска бе изведена очи в очи с Мартина Илиева и стигна до хеттрик. Само минута по-късно македонката Ели Яковска вкара и петото попадение за Локомотив.

После резултатът се запази чак до 60-ата минута, когато Петя Петкова с глава вкара за 0:6. В 71-ата минута Кристиана Караиванова стреля, но ударът ѝ срещна страничния стълб, но при добавката не сбърка и отбеляза.

Пет минути по-късно влязлата като резерва Герли Исраел засече центриране по земя отляво и покачи на 0:8. В 78-ата минута отново тя бе изведена на чиста позиция и вкара деветия гол. В 88-ата минута Исраел също реализира своя хеттрик. Тя пое добре на гърди, като навлезе в наказателното поле и оформи крайното 0:10.

Етър: Мартина Илиева, Тодорка Златкова, Анастасия Трифонова, Йоанна Стефанова, Недред Заструг, Симона Стоянова, Велизара Владимирова, Цвети Василева, Мирела Маева, Михаела Михайлова, Миланка-Ерослава Евдокимова (Стефания Маринова, Татяна Радоева).