Царско село и Миньор Перник завършиха наравно 1:1 в контрола, играна на "Арена Царско село". За домакините се разписа Емануил Манев (33), Янко Сандански (80) вкара гола за втородивизионния тим.

Добрата новина за треньора на "царете" Любослав Пенев бе завръщането в игра след операции на Стефан Христов и Густаво Карбониери.

В титулярния състав на домакините започна новото попълнение Християн Чипев, който подписа договор с клуба през седмицата.

Царско село пропусна да поведе още в 11-ата минута, когато Будинов стреля с глава, но изпрати топката покрай вратата. Малко по-късно гостите от Перник успяха да избият топката след меле в наказателното поле.

Емануил Манев изведе домакините напред в резултата в 33-ата минута след пробив и центриране отляво на Ивайло Марков. Перничани успяха да изравнят в 70-ата минута, когато Янко Сандански стреля от границата на наказателното поле, топката рикошира и заблуди Джони Пласид.