Ботев Ихтиман победи като гост с 2:1 Пирин Разлог и се измъкна от зоната на изпадащите в Югозападната Трета лига. Срещата беше от 25-ия кръг на първенството.

Домакините от Пирин натиснаха в началните минути и в 10-ата минута Александър Александров откри резултата. В края на полувремето Ботев изравни с попадение на Георги Недялков.

През втората част двата тима се захапаха, а в 66-ата минута Пирин пропусна дузпа, след като Александров стреля над вратата. Малко по-късно Радой Божилов донесе успеха на тима.

Така Ботев вече е на 16-ото място, след като Елин Пелин загуби от Миньор с 0:4 като гост, а Германея направи 2:2 в Етрополе на Чавдар.

Така трите тима имат по 17 точки, но Ботев е с най-добри показатели.

В челото дистанцията между първите два тима се запази, след като ЦСКА 1948 победи в Сливница - Сливнишки герой с категоричното 3:1, а Хебър разби Вихрен с 5:2. Така ЦСКА 1948 е на първото място с 64 точки, а Хебър е втори с 61.

В сряда Ботев домакинства на Рилски спортист, а в събота отново е домакин на Септември Симитли.