Двубоят между ветераните на Марица, предвождани от Стоичков, и сборен отбор на пловдивски звезди завърши 2:2. Още през първото полувреме се наложи реферът Атанас Узунов да провери с ВАР редовността на гола на Румен Христов за Марица. В крайна сметка попадението бе признато, но малко по-късно Марчо Дафчев изравни и първата част завърши 1:1.
През втората част съдията Атанас Узунов отсъди дузпа за ветераните от Кършияка, но Лилчо Арсов спаси удара на Стоичков от бялата точка. Реферът, който е кум на Камата, веднага нареди изпълнението да се повтори и вдигна жълт картон на вратаря. Този път зад топката застана Александър Александров-Кривия, който само докосна, а притичалият Стоичков елегантно я копна над плонжиралия Арсов. Очаквано звездите на Пловдив изравниха и двубоят завърши наравно - 2:2.

За празничната атмосфера допринесоха и хората на трибуните на стадиона в Кършияка, които запалиха димки и факли в синьо и жълто.