Футболистите на Спортист Драгичево получиха медали и купа за Областен първенец в зона Перник. След изиграването на есенния дял от първенството драгичевци завършиха на първата позиция без да допуснат поражение, а през пролетта мачове не се играха заради панделията от коронавирус.

Играчите на Спортист бяха наградени лично от председателя на Областния съвет на БФС - Перник Валентин Лазаров.

Това се случи преди първия двубой на отбора за сезон 2020/2021 срещу Ятак Бучино. Срещата предложи интересен за гледане двубой, като домакините от Ятак поведоха през първата част с 2:0, а драгичевци пропиляха дузпа, която беше уловена от вратаря на Ятак.

През втората част все пак Спортист стигна до равенството, но в крайна сметка двубоят завърши 2:2.