Локомотив Сф регистрира рекорд за историята, след като разпердушини с 14:1 Надежда Доброславци в първия си официален мач в четвърта дивизия /СРГ-север/.

Никога преди тимът не е побеждавал в официална среща с подобна разлика. Рекордите досега на Локо Сф бяха 11:1 срещу Чавдар Бяла Слатина за Купата и 9:0 за първенство срещу Черноморец Бургас-София. Шест гола в мача реализира Калоян Бонев, четири добави Росен Йорданов, а по веднъж се разписаха Костадин Велков, Григор Андреев, Антон Славчев и Сибил Карагьозов. За тима от Доброславци реализира Даниел Николов.

Куриозното е, че Локомотив създаде още двайсетина стопроцентови ситуации, но пропусна невероятни положения. Вратарят на доброславчани пък се превърна в герой за своите с множество спасявания. Така че рекордът по голове можеше спокойно да бъде удвоен при повече точност. А младите локомотивци на терена налитаха до последно към вратата. Елитният съдия Николай Йорданов дори спести по минута от игровото време в двете полувремена и в два-три момента показа снизхождение към победените, за разлика от локомотивци.

На практика новият клуб Локомотив Сф, но припознат от феновете в червено и черно като свой, събра около 1000 фенове на стадиона, зажаднели за футбол след дългото отлагане. В ложата бяха поканени редица заслужили локомотивци, бивши треньори и футболисти.

Преди срещата бяха представени и всички деца и юноши от школата на „червено-черните. Обстановката на стадиона бе като за празник.

Условен домакин на мача беше отборът от Доброславци, независимо че се игра на стадион „Локомотив“. В тази аматьорска група са разрешени по 5 смени в мач.

НАДЕЖДА ДОБРОСЛАВЦИ – ЛОКОМОТИВ СОФИЯ 1:14

0:1 Калоян Бонев 10

0:2 Калоян Бонев 14

0:3 Росен Йорданов 26

0:4 Калоян Бонев 35

0:5 Костадин Велков 37

0:6 Росен Йорданов 43

0:7 Григор Андреев 45