Локомотив Сф спечели първата си международна победа, откакто съществува новото дружество на „червено-черните“ от лятото на миналата година.

„Железничарите“ надиграха с 3:1 като гости в погранчиния Цариброд сръбския ФК Балкански в първата задгранична контрола в най-новата си история.

Домакините, изпаднали наскоро в четвъртото ниво на сръбския футбол, откриха резултата в 8-ата минута. С глава се разписа Чирич, след като отигра центрираната от фаул топка.

Оттам-насетне обаче Локомотив Сф пое пълния контрол върху играта и до края на срещата имаше пълно надмощие.

Бонев направи три пропуска, при последния от които уцели гредата, Йорданов също не успя да вкара, разбъркване не доведе до гол. Но логичното се случи в 39-ата минута, когато прострелно центриране отдясно на Андреев бе засечено от Калоян Бонев във вратата на домакините за 1:1.

През второто полувреме сръбският тим, в чийто състав преобладаваха етническите българи, смени екипите си от сини на бели, но надмощието продължи да бъде за „червено-черните“.

Нямаше начин да не се стигне до нов гол за Локомотив и това стана в 74-ата минута, но се разписа в своята врата играча на ФК Балкански Маринков.

В 81-ата минута с премерен шут Калоян Ангелов окончателно реши мача, вкарвайки за 3:1 в полза на гостите от София.

Двубоят бе ръководен авторитетно и справедливо от помощник-треньора на локомотивци Юлиян Петков, а страничните съдии бяха по един представител на двата клуба /треньорът на вратарите Владимир Манолков от страна на Локомотив/.

На трибуните на стадиончето край река Нишава сред 200-те зрители имаше и агитка на Локо Сф.

Това е последната зимна контрола за Локо Сф. Идната неделя /6 март/ локомотивци са домакини срещу отбора на Надежда Доброславци в шампионатен мач.

ФК БАЛКАНСКИ – ЛОКО СФ 1:3