Локомотив Сф постигна седмата си победа в седемте контроли, които изигра. Железничарите този път биха с 3:1 като гости ФК Своге.

Звездата в тима на свогенци е бившият ас и шеф в Левски Христо Йовов с номер 21 на фланелката в жълто и черно. Той изигра 90 минути, изпълни два опасни фаула, при единия от които самопожертвователната изява на 17-годишния вратар на Локомотив Драгомир Петков дори доведе до сериозно натъртване и смяна на младока. Синчето на Йовов пък риташе топка по пистата, облечено с екипа на Левски,  надпис Йовов и класическия за баща му номер 10 на гърба.

ФК Своге е нов отбор, различен от традиционния за града Спортист, който тази година не е успял да събере състав. На старта в А областна софийска група ФК Своге е завъртял в торнадо Торнадо Безден с 8:1.

Срещу Локо Сф обаче вихрушката завъртя домакините от самото начало, когато за 5 минути железничарите изпуснаха три 100-процентови шанса. В 15-ата минута обаче Сибил Карагьозов преодоля силно играещия вратар на Своге Боян Василев, чийто менискус по-късно пострада от мятане между гредите и той бе сменен.

В 35-ата минута самородният талант от село Негован в Локомотив Росен Йорданов заши поредния си гол отдалеч в контролите.

В 57-ата се разписа за 0:3 и Григор Андреев, а напористата деветка на свогенци Даниел Йорданов реализира почетно за крайното 1:3 в 61-ата минута.

Това бе победата с най-малка разлика за Локомотив в проверките, а ФК Своге му оказа най-голяма съпротива от всички съперници.

Независимо от това, локомотивци, освен трите си гола, удариха 4 греди и изпуснаха около 10 чисти положения. В този мач Тони Велков даде почивка на всичките си опитни играчи и заложи само на младите, сред които има таланти.

Локо Сф стартира в първенството на СРГ-север в неделя от 17 ч. на своя стадион срещу Надежда Доброславци.

ФК СВОГЕ: Боян Василев, Сашко Малинов, Антоан Асенов, Янис Богданов, Кристиян Филипов, Деян Маджаров, Габриел Костадинов, Христо Йовов, Богомил Богомилов, Мартин Валентинов, Даниел Йорданов /Мартин Йорданов, Здравко Стойков, Евгени Коцев, Калоян Зарков, Милен Ангелов, Павел Йорданов, Николай Гаджалов, Марио Димитров/.

ЛОКО СФ: Драгомир Петков, Петър Христов, Валентин Йочев, Антон Славчев, Васил Вакадинов, Сибил Карагьозов, Йордан Ризов, Радостин Нгуен, Григор Андреев, Росен Йорданов, Калоян Бонев /Асен Асенов, Валентин Удев, Станислав Йорданов, Антонио Тилев, Ивайло Зафиров, Денис Петров, Валери Дръндев/.