Локомотив Сф надви с 1:0 и втородвизионния Септември Симитли в контрола, играна пред 300 зрители в „Надежда“.

Единствения гол реализира Сибил Карагьозов в 63-ата минута с удар под гредата. Той оползотвори хубавия пас на Владимир Каптиев при бързо разиграна контра.

Четвъртодивизионният този сезон Локомотив Сф по нищо не отстъпваше на последния в Б група Септември и зарадва верните си привърженици с бойка и бърза игра.

Гостите имаха привидно лек териториален превес и удариха греда чрез Никола Радулович в 34-ата минута. Симитлийци пратиха и веднъж топката в мрежата на Локомотив, но преди това бе отсъдена засада. Те обаче не успяха да надделеят над стоящия две нива по-ниско във футболната йерархия столичен тим.

От лятото, откакто съществуват като нов тим в четвъртото ниво на българския футбол, локомотивци имат само победи, вече 16, от които 7 в шампионатни срещи и 9 в контроли. Общата им голова разлика в тези срещи е 94-7 /56-3 само за първенството/. Септември Симитли обаче беше най-високо поставеният им съперник в тях.

Две минути преди края на мача реферът Богомил Маринов-Мечката показа втори жълт и червен картон на Любомир Гуцев от Септември, но с право на замяна.

Локомотивци опитват да уредят нова проверка за вторник или сряда, като се преговаря с третодивизионните Витоша Бистрица и Сливнишки герой.

ЛОКО СФ – СЕПТЕМВРИ СИМИТЛИ 1:0

1:0 Сибил Карагьозов 63

ЛОКО СФ: Асен Асенов /46-Цветомир Витков/, Валентин Удев, Дарко Савич /85-Валентин Йочев/, Антон Славчев, Васил Вакадинов, Йордан Ризов /75-Валери Дръндев/, Радостин Нгуен /65-Калоян Караджинов/, Калоян Ангелов /85-Неделин Асенов/, Калоян Бонев /81-Ермес Кандела/, Григор Андреев /46-Сибил Карагьозов/, Росен Йорданов /46-Владимир Каптиев/. Старши треньор - Антон Велков

СЕПТЕМВРИ СИМИТЛИ: Филип Димитров /46-Васил Христов/, Методи Илиев, Любомир Илиев /46-Любомир Гуцев/, Радослав Бачев /46-Димитър Петков/, Мартин Сечков, Смилен Златанов /78-Самуил Самуилов/, Димитър Илиев /78-Борис Божинов/, Даниел Младенов, Никола Радулович, Методи Костов, /78-Лъчезар Дафков/, Костадин Кацимерски. Старши треньор - Тодор Киселичков.