Локомотив Сф би братския си тим на Локомотив-БДЖ с 3:0 в контрола с няколко любопитни акцента.

Тимът на железниците има за свой капитан и централен нападател самия изпълнителен директор на БДЖ Владимир Владимиров и отвреме-навреме на трибуните се чуваха възгласите на съотборниците му на терена: „Шефе, подай“. 49-годишният Владимиров показа добра физическа кондиция и издържа в темпо всичките 90 минути.

Ръководеният от него тим се готви през следващия сезон да играе в същата дивизия, в която сега е Локо Сф /СРГ-север/, а понастоящем играе контроли и дори има победа над Кремиковци с 1:0.

Играещ треньор на отбора е помощник-треньорът на Локо Сф Юлиян Петков, който престоя на терена 67 минути. Вратар на Локомотив-БДЖ пък е Асен Асенов, който до неотдавна пазеше на вратата на Локо Сф.

Независимо от приятелския характер на двубоя, прецизната съдийка Димитрина Милкова изгони още в 10-ата минута играч на БДЖ, който контузи капитана на локомотивци Калоян Ангелов и го принуди да напусне терена. БДЖ извърши смяна на изгонения след няколко минути, а в 31-ата и Кристиян Николов от Локо Сф бе изгонен за груб фаул. Тони Велков обаче на предприе смяна и тимът му доигра полувремето с 10 души. А влизанията за червените картони си останаха изолирани явления за иначе коректния мач.

Полувремето приключи 1:0 с гола с остър диагонален изстрел на Калоян Бонев в 27-ата минута.

През второто Тони Велков пусна абсолютно нова единайсеторка, като само появилият се като смяна заради контузията на Ангелов Росен Йорданов игра 80 минути – най-много от всички в червено и черно.

През второто полувреме за Локо Сф се появи поддържащият форма бивш играч на тима Даниел Пеев. Именно той асистира за втория гол, дело на Карагьозов в 78-ата, а сам вкара третия в 86-ата минута за крайното 3:0.

ЛОКОМОТИВ СФ – ЛОКОМОТИВ-БДЖ 3:0

1:0 Калоян Бонев 27, 2:0 Сибил Карагьозов 78, 3:0 Даниел Пеев 86

ЛОКО СФ: Цветомир Витков, Валентин Удев, Кристиян Николов, Костадин Велков, Васил Вакадинов, Йордан Ризов, Мартин Димитров, Николай Велков, Кристиян Величков, Калоян Ангелов, Калоян Бонев /Драгомир Петков, Росен Йорданов, Антон Славчев, Даниел Пеев, Сибил Карагьозов, Иван Гогов, Денис Мартинов, Валери Дръндев, Георги Пунев, Борис Мидилев, Богомил Христов/ Старши треньор – Антон Велков.

ЛОКОМОТИВ-БДЖ: Асен Асенов, Крум Николов, Божидар Карамфилов, Атанас Христов, Петьо Иванов, Юлиян Петков, Мартин Марков, Александър Христов, Владимир Владимиров, Велислав Пилитов, Мирослав Антонов. Старши треньор – Юлиян Петков.

СТАДИОН: „ЛОКОМОТИВ“ - 150 зрители

СЪДИИ: Димитрина Милкова, Анет Радулова и Благовеста Станчева