Малките футболисти на Етър останаха втори на детския турнир за Купата на M&BM, провел се на стадион „Ивайло”. Турнирът бе част от националната програма „Децата и футболът” и бе организиран от Асоциацията на българските футболисти, Община Велико Търново и Зоналния съвет на БФС.

Етър и Лато безапелационно стигнаха до финала, като „виолетовите” възпитаници на Цветан Райков разгромиха с 5:1 Долна Оряховица и надвиха градския съперник Болярчета с 2:0. Тимът от Алеково с треньор Ангел Ангелов пък удари с по 3:0 Локомотив Горна Оряховица и Янтра Габрово.

На финала Лато поведе с гол от дузпа на Иво Миланов, а отново той засече подаване отдясно за 2:0. Етърци върнаха един гол до почивката чрез Петър Петров от дузпа - 2:1. Иво Миланов обаче бе неудържим и наниза още два гола, а един добави Благовест Мичев за крайното 5:1.