ОФК Локомотив Мездра завърши наравно - 1:1, като домакин с ФК Левски 2007 Левски в среща от петия кръг на първенството по футбол в Северозападната Трета лига. Поради контузии или лични ангажименти двубоя пропуснаха няколко основни футболисти на мездренските "железничари" - централният нападател Валдемар Стоянов, халфът Николай Ковачев, бранителят Явор Янков и вратарят Ивайло Сайков.

Локомотивци поведоха в резултата още в 4-ата минута на мача, когато плеймейкърът Светослав Валериев се оказа най-съобразителен при разбъркване в пеналта на гостите и от непосредствена близост се разписа с глава за 1:0.

Пет минути по-късно Валериев беше фаулиран в наказателното поле от противников състезател, но главният рефер Владимир Велев от Велико Търново подмина нарушението и даде сигнал играта да продължи.

До почивката "червено-черните" можеха да решат окончателно изхода от двубоя в своя полза. Най-напред капитанът Браиан Стоянов стреля от пряк свободен удар на сантиметри от левия страничен стълб, а малко след това Петър Димитров би от движение високо над вратата. От гостите опасни удари отправиха Кристиян Бориславов и Виктор Иванов, които бяха отразени от вратаря на "червено-черните" Кристиян Дяков.

Две минути след антракта Иван Филипов от Левски 2007 изпълни перфектно пряк свободен удар от границата на наказателното поле, отбелязвайки красиво попадение в горния десен ъгъл за 1:1.

До края на срещата домакините продължиха да доминират на терена, но така и не успяха да стигнат до гол. В тези минути пролича липсата на изявен централен нападател, който да материализира усилията на отбора. Запомниха се два удара на Лионел Матадос от средна дистанция и на Пепи Димитров с глава след изпълнение на корнер, които бяха парирани от вратаря на "синьо-белите" Васил Тодоров.

При най-чистото положение за гостите Благовест Бонев беше изведен сам срещу Дяков - стражът на домакините обаче внимаваше и изби удара му в корнер. В добавеното време Джанко Тонев от гостите получи червен картон за грубо нарушение.

ОФК Локомотив игра в състав: Кристиян Дяков, Мартин Димитров, Генади Петров, Давид Стоянов, Васислав Димитров, Светослав Валериев (81-Александър Миков), Гроздан Илиев, Методи Янков (60-Владимир Найденов), Браиан Стоянов (кап.), Лионел Матадос, Петър Димитров.

В останалите срещи от кръга се получиха следните резултати: Ботев II (Враца) - Левски 2020 (Лом) 1:1, Пещера (Галата) - Първа атомна (Козлодуй) 3:2, Вихър (Славяново) - ОФК Спартак (Плевен) 1:0, Локомотив 1927 (Дряново) - Севлиево 0:2, Етър ВТ II (Велико Търново) - ОФК Бдин 1923 (Видин) 1:0, Партизан (Червен бряг) - ОФК Павликени 2:2 и Янтра (Полски Тръмбеш) - ОФК Трявна (Трявна) 1:0; двубоят Дреновец - ОФК Академик (Свищов) е отложен поради положителна проба за COVID-19 в отбора на гостите.

В класирането водят Вихър (Славяново) и Севлиево с пълен актив от 15 точки, следвани от  Ботев II (Враца) с 13 т. Топ 6 допълват Локомотив 1927 (Дряново) с 9 т., ОФК Павликени с 8 т. и Партизан (Червен бряг) със 7 т.

ОФК Локомотив (Мездра) дели 12-о - 15-о място, заедно с Първа атомна (Козлодуй), Пещера (Галата) и Дреновец с по 4 т.

В следващия кръг "железничарите" гостуват на ОФК Трявна. Мачът е на 13 септември (неделя) от 17:00 часа.