Героят от „Парк де Пренс“ и вицепрезидент на Българския футболен съюз Емил Костадинов награди победителите в седмото издание на детския турнир за купа „Иван Славков“, организиран в памет на бившия президент на футболната ни централа. Надпреварата под егидата на футболния съюз се проведе при огромен интерес през последните 3 дни на изкуствените терени в Национална футболна база „Бояна“, където стотици деца и техните родители станаха участници и свидетели на незабравими футболни емоции.

Мачовете от турнира се играха във формата на Футбол 7, а 20-те участващи отбора бяха съставени от деца, родени през 2014 г. Тимовете бяха разделени в два потока, като днес бе кулминацията с изиграването на финалните двубои. Сблъсъците за трофеите бяха изключително драматични, като в група 1 Национал се наложи с 4:2 над ДИТ, а в група 2 дори се стигна до изпълнение на дузпи, за да бъде излъчен шампионът. В крайна сметка талантите на Спорт за всички бяха по-точни от бялата точка и триумфираха над Локомотив 1929 след 3:3 в редовното време. В група 1 на трета позиция финишира Славия, който спечели срещу Арес, а в група 2 малкият финал бе спечелен от АБВ срещу Възраждане 2020.

Освен от Емил Костадинов, призьорите получиха купи и медали и от селекционера на юношеския национален отбор на България до 19 г. Ангел Стойков и от директор „Първенства и турнири“ Валентин Чакъров.

Българският футболен съюз обезпечи изцяло провеждането на вълнуващата надпревара, като за всеки участващ отбор бяха осигурени футболни топки, а за всеки футболен талант - и медал. Всички призьори бяха наградени с купи и спортна екипировка.