Юношите на Септември София до 19 години загубиха отново от връстниците си от Рейнджърс, този път с 0:3 в Глазгоу и приключиха с участието си в Младежката Шампионска лига. Шотландците продължават към третия кръг на надпреварата с общ резултат от 7:2.

Българският тим бе равностоен на домакините през първата част, но не успя да стигне до гол и двата тима се оттеглиха на почивка при нулево равенство.

През втората част обаче момчетата на Рейнджърс натисна и достигна до убедителен успех.

В 55-та минута Алекс Уолри откри, а десет по-късно Антъни Уестън, който реализира хеттрик в първия мач на стадион „Славия“ удвои преднината на домакините.

Три минути преди края на редовното време Кол Макинън оформи крайното 3:0.

Пропуски за Септември направиха Стоян Стоичков, Симеон Александров, а най-сериозното положение се откри пред Мартин Стойчев в края на срещата, но бе парирана от стражът на Рейнджърс.

По този начин Септември приключи участието си в Младежката Шампионска лига, но отборът на Иван Гешев ще остане в историята като първият български тим, отстранил съперник в турнира. Септември победи в първия кръг албанския Академия Футболит с общ резултат от 4:1.