Българският първенец Гранд Про записа нелепа загуба във втория си мач от Шампионската лига по футзал.

След вчерашния неуспех срещу тима на Хамбург Пантерс (4:5), днес варненци отново нямаха шанс и отстъпиха с 5:6 на шведския Гьотеборг в среща от основния кръг на най-силния европейски клубен турнир, игран в зала “Конгресна” на Двореца на културата и спорта.

По два гола за българите реализираха Георги Карагеоргиев и Марко Костич, а един добави Веселин Геренски. С четири асистенции пък се отчете Александър Степич.

Треньорът Димитър Пантев започна със стартова четворка – Ненад Ранчич, Александър Степич, Марко Костич и Георги Карагеоргиев. На вратата бе Исмет Хаджиев. В 6,53 минута българите успяха да открият резултата чрез Георги Карагеоргиев. В 7,40 минута отново Карагеоргиев реализира за 2:0. Минута и 36 секунди преди края Марко Костич направи класиката за българския шампион, а 25 секунди преди края на частта гостите върнаха едно попадение за 3:1 чрез Хайдар Беян.

В 28-ата минута "професионалистите" стигнаха до четвърти гол. Негов автор стана Веселин Геренски. Само минута по-късно Кристофър Мелин намали на 4:2, след като вкара топката с гърди в мрежата на Исмет Хаджиев. В 30,29 мунута Кристофър Мелин реализира за 4:3. Само минута по-късно Дан Монел изравни резултата с изстрел от границата на наказателното поле. В 32,46 минута Марко Костич отново изведе варненци наред в резултата - 5:4. В 36-ата минута Матиас Етеус отново изравни - 5:5. Веднага след гола Гранд Про заигра с пети полеви играч, но допуснаха гол в последните секунди за крайното 5:6.
Така варненци загубиха всички шансове за класиране за следващата фаза на турнира.

В събота от 18 часа Хамбург Пантерс играе с Гьотеборг, а от 20,30 часа Гранд Про излиза срещу първенецa в групата и единствен тим с две победи досега латвийският Никарас.

Днес от 18 часа Никарас се наложи с 5:1 над Хамбург Пантерс. Утре представители на четирите тима, делегати и съдии ще бъдат на официален обяд в пицария "Ред Хот".