МФК Варна победи с 5:3 датския БГА Футзал и завърши на второ място в група "D" на предварителния квалификационен кръг за купата на УЕФА по футзал. Победата за българския тим беше спечелена пред погледа на президента на Българския футболен съюз- Борислав Михайлов.

Възпитаниците на Борис Трендафилов започнаха лошо мача и получиха гол още в 8-та минута, когато точен беше Кевин Йоргенсен. Последва изравняване с попадение на Ивайло Борисов в 17-та минута, но датчаните отново излязоха напред в 25-та с втория гол на Йоргенсен. Развоят на мача обаче се обърна бързо и героят беше друг. С два бързи гола след половин час игра и един в 38-та минута победата за българите с хеттрик донесе Георги Герасимов, а към неговите попадения едно добави и Бойчо Марев.

В другия мач от групата норвежкият Вегакамератене се наложи над исландския Фьолнир с 4:1 и завърши на първо място с пълен актив от девет точки. Това класира норвежците за следващия кръг, а останалите три отбора отпадат.