МФК Спартак загуби след продължение и дузпи втория си двубой от групата в Шампионската лига по плажен футбол в Назаре, Португалия. След вчерашния успех с 5:3 над Нистру (Молдова), днес варненци се изправиха срещу силните испанци от Рекреативо Уелва. След нулева първа третина, българският първенец откри резултата чрез Станислав Джамбазов в средата на втората част. Той получи пас директно от вратаря Добромир Господинов и стреля технично покрай противниковия страж. В първите минути на заключителната третина обаче испанците стигнаха до пълен обрат след попадения на Хосе и Касано. Пет минути преди края Мариан Мачиука-Мачи изравни за 2:2 и така прати мача в продължение.

Там попадение не падна, а заради втори жълт картон бе изгонен бразилецът от Спартак Бокиня. Така се стигна до изълнение на дузпи, при които Рекреативо вкара три от петте си удара, а варненци - два.

На 8 юни (сряда) в 21 ч. спартаклии излизат срещу Бенфика като ще продължат в следващата фаза само при победа. Групата им е доста оспорвана, като и четирите тима имат по една победа досега. Вчера Бенфика би Рекреативо с 4:3, а днес португалците паднаха с 3:4 от Нистру. Така българите дори са лидери в групата в момента. За срещата с лисабонския тим обаче Спартак ще бъде без двамата си бразилци Рафиня и Бокиня, които са наказани. Треньорът Симеон Христов също е със санкция и ще гледа от трибуните.