Носителят на титлата на България МФК Спартак ще играе в мача за 11-о място в Шампионската лига по плажен футбол, която се провежда в Назаре, Португалия.

Варненци отстъпиха на румънския първенец Уест Дева с 0:4.

Двата отбора са стари познайници, като през миналата година тимът на Симеон Христов надигра същия съперник с 8:4 отново в Шампионската лига.

Днес румънците поведоха с гол на Виктор Фекете в 6-ата минута, а в 17-ата отново той удвои.

Капитанът на Уест Дева Мачи увеличи аванса на тима с дежурната си задна ножица в 24-ата минута, а в 34-ата във вратата на варненци се разписа и Боата. Българският шампион стоя добре на терена и създаде доста положения, но така и не успя да ги реализира.

Утре МФК Спартак ще играе с израелския Фалфала, който загуби с 3:4 днес от Мелистар.