МФК Спартак загуби от гръцкия Наполи Патрон с 4:5 на старта на Шампионската лига по плажен футбол в Назаре, Португалия. Българският тим се противопостави максимално на своя съперник, двубоят бе много равностоен, но в крайна сметка южните ни съседи стигнаха до успеха с попадение две минути преди края.

Те поведоха с 2:0 до средата на втората третина, но варненци изравниха чрез Мариян Мачиука-Мачи и Станислав Джамбазов. В заключителните 12 минути паднаха цели пет гола. Гърците повеждаха на два пъти, но Мачи успяваше да изравни, оформяйки хеттрика си. В крайна сметка Хосе донесе победата на Наполи.

Днес МФК Спартак играе с израелския Фалфала в 16,15 ч. българско време, а в сряда е третият им мач срещу Остров Уайт от 14,45 ч. Напред продължават първите три отбора от квартета.

Съставът на Спартак: Станислав Иванов, Матеус Миранда, Паулиньо, Станислав Джамбазов, Павел Адамов, Георги Димитров, Калоян Цветков, Мариан Мачиука, Андрей Негара, Тодор Вълканов, Иван Мартинов