МФК Спартак загуби от естонския Аугур с 4:5 след продължение двубоя си от Шампионската лига по плажен футбол в Назаре, Португалия. В редовното време резултатът бе 4:4.

Варненци поведоха в резултата още в първата минута чрез бразилеца Рафиня, но в средата на втората третина съперникът стигна до пълен обрат с попадения на Раса и Лепик в рамките на минута. Другият кариока в състава на родния шампион - Бокиня, успя да изравни за Спартак в края на частта.

В заключителните 12 минути двата тима си размениха по два гола - Бокиня бе два пъти точен за българите, оформяйки хеттрика си, а за естонците също два реализира Котер. В продължението Номико попари надеждите на Спартак да играе за 17-ото място.

Така утре възпитаниците на Симеон Христов излизат срещу загубилия от мача Сотао (Португалия) - Атлас (Гърция) в спор за 19-ата позиция в крайното класиране на най-силния европейски клубен турнир.