Отборът на Марек загуби от македонския Шкендия Тетово с 1:2 първата си контрола от лагера в Банско. Това бе обаче и втора проверка за дупничани, които миналата седмица паднаха с 1:2 от ЦСКА в Самоков.

Шкендия е евентуален бъдещ противник на "червените" в Лига Европа. Македонците приключиха лагера си в Банско с втора победа. Най-напред те победиха в неделя Черно море с 2:0, а сега се наложиха и над новака в елита Марек.

Хърватинът Боян Вручина откри резултата от фаул в 42-та минута, а българинът Мартин Кавдански вкара с глава втори гол в 80-та минута. Юношата на Пирин Благоевград и Йордан Милиев играха много силно за македонския отбор.

Почетния гол за Марек вкара Виктор Шишков в 88-та минута от дузпа. Тя бе отсъдена за игра с ръка и роденият в Гоце Делчев играч беше точен от бялата точка.

Следващата проверка за Марек по време на лагера в Банско ще бъде в събота, 28 юни, от 11:00 часа с Локомотив Пловдив.