Локомотив Стара Загора спечели предсрочно шампионската титла на България по футбол за жени, след като в среща от 22-ия кръг на първенството победи с 2:0 основния си съперник НСА. Така два кръга преди края старозагорки имат 60 точки на върха, постигнати от 20 победи. НСА е на 2-а позиция с 47, а 3-ото място е за Спортика Благоевград, който е с 43 и мач по-малко.

До края на първенството остават два кръга, но миналогодишните шампионки няма как да бъдат изместени от върха и те дублират титлата си от миналата година.

В първенството на България при дамите тази година започнаха 14 отбора, но на 5-и септември миналата година Риал Ковачевци беше изваден от първенството, а резултатите му – анулирани. Все пак за подгласниците от НСА остава утехата, че по-рано през годината успяха да надвият шампионките и да вземат купата на страната./БТА