Левски победи Локомотив Пловдив с 4:0 в среща от първенството на дублиращите отбори, която се игра на „Герена", съобщава официалният сайт на шампионите.

По два гола за успеха отбелязаха Николай Димитров и Боян Табаков.

Левски имаше пълно превъзходство през целия мач, но първият гол падна чак към края на първото полувреме. След серия от пропуски на Павел Петков, Еньо Кръстовчев и Ники Димитров, последният все пак се разписа, след като нахлу отляво, елиминира защитник и с десния крак прати топката в мрежата.

В 70-та минута Ники Димитров отбеляза красив гол с шут от 25 метра за 2:0. Малко по-късно Левски остана с 10 футболисти на терена, след като за втори жълт картон бе изгонен Иван Стоянов. В 80-та минута Мариян Огнянов изведе хитро Боян Табаков на голова позиция и той отбеляза третия гол. В последната минута на мача Табаков се разписа за втори път за крайното 4:0.

Левски: Димчев, Николов, С. Иванов, Стоянов, Генев, Огнянов, Петков, Ангелов, Кръстовчев, Балджийски, Н. Димитров. Резерви: Ал. Иванов, Фурнаджиев, Ян. Иванов, Донев, Ортега, Табаков, Васев. Треньор: В. Павлов.

Локо (Пд): Митев, Кюмюрджиев, Кацаров, Бъчваров, Соарес, Герджиков, Попов, Сантов, Стоев, Стойчев, Марчев. Резерви: Петров, Стоянов, Плачков, Петров, Шакир, Крондев, Рамаджанов. Треньор: М. Минчев

Червен картон: Иван Стоянов (Левски)

Съдия: Стефан Апостолов.