Отборът на Ком-Миньор Берковица спечели Купата на Аматьорската лига на България, след като победи във финала Черноморец Несебър 2:1.

По един гол през двете полувреме за победителите вкара синът на Начко Михайлов - Виктор, който бе точен в 13-ата и 80-ата минути.

Голмайсторът на Ком-Миньор Виктор Михайлов бе изгонен, след като в радостта си след второто попадение свали фланелката си и съдията Цветан Георгиев му показа втори жълт картон.

Почетният гол за Черноморец реализира Румен Босилков в последната 90-а минута на двубоя, а в последните секунди неговият Венцислав Дичев също бе изгонен.

Финалът се игра на стадион Тодор Диев в Пловдив и бе наблюдавам от повече от 500 зрители, като агитки от Берковица и Несебър подкрепяха отборите в битката за трофея.