Юношите (старша възраст) на Левски спечелиха Купата на БФС при родените през 1993-а година след успех на финала над Литекс с 2:1. Срещата се игра пред близо 300 зрители на стадион Христо Ботев във Враца.

Така "сините" се нареждат до отборите на Чавдар (Етрополе) и ЦСКА, които триумфираха през сезон 2010/2011 във възрастите родени 1997-а и родени 1995-а година. И трите финала се изиграха тази седмица.

Футболистите на Левски, водени от треньора Викторио Павлов, откриха резултата още в 4-ата минута. Разписа се Янко Ангелов с глава, който засече центриране от корнер от дясно на Николай Иванов. Младите сини таланти удвоиха аванса си в 68-ата минута чрез несебърлията Жак Коен, който завърши контраатака и пас от собствената половина на Доменик Аврамов.

Никола Колев, който е роден през 1995-а година, върна едно попадение за ловчанлии само след 7 минути. Той получи топката около дъгата, направи две крачки и преодоля без проблеми вратаря на Левски Димитър Илиев. До края на срещата "оранжевите" създадоха две добри възможности за изравняване на резултата, като най-напред Добрин Петров от малкото наказателно поле не успя да улучи топката, а съвсем накрая далечен удар на Колев премина над горната греда.